אודות

אריק זמיר-צימרמן, קלינאי תקשורת, מומחה לבעיות קול, מורשה מטעם משרד הבריאות

נושא הקול עומד במרכז חייו של אריק מזה יותר מ-50 שנים: החל מכיתה ג', כאשר התבקש לשאת הרצאה בפני תלמידי כיתה א', או כזמר במקהלות ילדים, ולאורך 30 שנות לימודי קול והופעות כסולן טנור באופרה, ראיונות ותכניות רדיו וטלוויזיה, הרצאות על בריאות הקול, ומעל 3,000 מטופלים מרוצים, שכעת מסוגלים ליהנות מקול בריא בזכות הטיפולים. 

אריק החל את לימודי הזמרה שלו בניו יורק, אצל גב' לולה אורבך, והמשיך ללמוד אצל צ'זארה לונגו, מריאנה כריסטוס וריצ'ארד יוז. הוא התאמן אצל תומס מרטין וקנת ניוברן, והמשיך את לימודיו באיטליה אצל שרמן לואו.  הוא שר בשלוש יבשות, כטנור ליריקו-ספינטו.

אריק למד ורכש את התואר שלו כקלינאי תקשורת באוניברסיטת בולוניה, תחת הנחייתו של פרופ' פרנקו פוסי, רופא לרינגולוג-פסיכיאטר המוביל באירופה בתחום הקול. תחת הדרכתו של פרופ' פוסי אריק כתב את התזה שלו, המבוססת על מחקר, על "מניעה וטיפול בעייפות קולית", שבה יצר סדרה פשוטה אך יעילה של תרגילים שכל אחד יכול לבצע בעצמו. בנוסף לכך הוא השתתף בתכנית התמחות ("MASTERS") בחקר הקול של פרופ' פוסי, וגם השתמש בשיטת PROEL, של  פרופ' אלפונסו בוראגן, במרפאת הקול שלו בסנטנדר, ספרד. 

בעשור האחרון אריק מטפל בהצלחה בבעיות קול בכל פלחי האוכלוסייה, החל משרי ממשלה וכוכבי עולם הבידור (פופ, רוק, זמרים ישראלים וקלאסיים, כוכבי במה ומסך, מגישים וכתבים ברדיו ובטלוויזיה, ועוד) ועד מורים, גננות, מרכזני טלפון, ואפילו קלינאי תקשורת אחרים!

אריק מתמחה בטיפול קצר-טווח, מיידי, אינטנסיבי ויעיל בעייפות קולית ובצרידות הנובעות מדיבור לא תקין ומהיגיינה קולית לקויה ("שימוש לרעה בקול"), כולל יבלות, פוליפים, ציסטות, בצקת, אי-סגירה של מיתרי הקול, ועוד. אריק מתמחה גם בשיתוק ובאובדן חלקי של יכולת התנועה של מיתרי הקול, בפּוּבֶּרְפוֹנְיָה (קול גבוה אצל גברים מתבגרים), בפגיעה ביכולת הדיבור כתוצאה מעוויתות במיתרי הקול, בפרסבילרינקס, דלדול, התקשטות, בגרנולומה ובשיקום מיתרי הקול לאחר ניתוח.

/ 5.

למה לסבול? צרו קשר!

דילוג לתוכן