טיפול קול

פוברפוניה - קול לא מתחלף

כשאנו מתבגרים קולנו משתנה. השינויים הדרמטיים ביותר בקול מתרחשים במהלך הילדות וגיל ההתבגרות.

 

הקול המזדקן

לאחר מספר עשורים של קול יציב יחסית, עלולים להתרחש שינויים בולטים בשנות חיינו המאוחרות יותר.

שיתוק מיתר קול

שיתוק מיתרי הקול פירושו שהם אינם יכולים להיפתח או להיסגר, עקב הפרעה בתפקוד העצבי.

בריאות קולית

בריאות קולית

שיקום קול לאחר ניתוח

רוב הניתוחים במיתרי הקול הם תוצאה של פתולוגיה שנגרמה על ידי שימוש לא נכון בקול או הרגלים לא בריאים שגרמו לנגע או נזק.

יבלות במיתרי הקול

יבלות במיתרי הקול הן נגעים שפירים על מיתרי הקול, הנגרמים כתוצאה משימוש מוגבר בקול או מפציעה טראומתית.

אנו מטפלים בהפרעות קוליות. לזמרים ולשחקנים אנו מספקים גם טיפול מיוחד לקול המקצועי.

בעיות המשפיעות על הקול

יבלות במיתרי הקול

יבלות במיתרי הקול הן נגעים שפירים על מיתרי הקול, הנגרמים כתוצאה משימוש מוגבר בקול או מפציעה טראומתית. טיפול קולי הוא המקובל ביותר, אך חלק מהאנשים יזדקקו לניתוח כדי להסיר יבלות במצב מתקדם.

דלקת גרון

המונח "דלקת גרון" מתייחס בדרך כלל לדלקת של הלוע. הטיפול תלוי במידה רבה בסיבת הדלקת, אך הוא עשוי להיות מורכב משילוב של מתן מנוחה לקול, שתיית נוזלים, שיפור ההיגיינה הקולית או טיפול קולי, כמו גם תרופות לטיפול בדלקת.

פפילומטוזיס נשימה חוזר

פפילומטוזיס נשימה חוזר גורם לנגעים הדומים ליבלות לגדול על מיתרי הקול. הטיפול המסורתי בבעיה זו הוא ניתוח להסרת הנגעים, ולאחריו טיפול קולי.

דיספוניה ממתח שרירים

המונח "דיספוניה ממתח שרירים" מתייחס לדפוס חריג של שימוש בקול, הגורם לשימוש לא תקין בשרירי תיבת הקול ולעיתים קרובות לשינוי באיכות הקול. טיפול קולי הוא צורת הטיפול המקובלת והיעילה ביותר בבעיה זו.

גרנולומות במיתרי הקול

גרנולומה במיתרי הקול היא סוג מסוים של נגע בגרון המתהווה בחלקה האחורי של תיבת הקול. אנשים הסובלים מגרנולומות עשויים להתלונן על צרידות, כחכוח גרון כרוני, כאב גרון, פליטת דם בשיעול ותחושה שיש להם "גוש" בגרון.

הגרנולומות עלולות להופיע כתוצאה מריפלוקס קיבתי-ושטי, רפלוקס לקופסית הגרון או צנרור (אינטובציה). הטיפול המקובל כולל טיפול קולי או ניתוח להסרת הנגע. הגרנולומה עלולה לחזור לאחר הניתוח, אלא אם הוא בוצע בידי מומחה בתחום. אנו משתמשים בטכניקה שפותחה בידי ד"ר בריז'יט ארנו-סינדט, מומחית צרפתייה להפרעות קול ולמחלות אף-אוזן-גרון, כדי להסיר גרנולומות בעלות בסיס צר באמצעות תרגילי קול ספציפיים. בדרך זו, הגרנולומות בדרך כלל אינן חוזרות.

דילוג לתוכן